ما را دنبال کنید

پروژکتور های ال ای دی در کجا استفاده میشوند؟|درباره ی پروژکتور های LED

پروژکتور های ال ای دی در کجا استفاده میشوند؟|درباره ی پروژکتور های LED

پروژکتور ال ای دی چیست؟همه چیز درباره پروژکتور ال ای دی

پروژکتور های ال ای دی، جهت نورپردازی محیط‌های گوناگون می‌باشد.کاربرد این محصول بسیار گسترده است. از روشنایی فضاهای بزرگ و استادیوم‌های چند هزار نفره تا و نورپردازی تابلوهای کوچک، همگی در حیطه کاربری پروژکتورهای ال ای دی قرار می‌گیرند.. از مزیت های پروژکتور های ال ای دی می توان به ذخیره انرژی ، کاهش هزینه تعمیر و نگهداری و عملکرد بهینه روشنایی و نورپردازی اشاره کرد. انواع پروژکتورهای ال ای دی از جمله قدرتمندترین منابع روشنایی محسوب می‌شوند. در‌واقع پوشش دهی نوری مناسب به‌ خصوص در اماکن بزرگ، کوچک یا حتی متوسط، تنها با استفاده از  انواع لامپ ال ای دی پروژکتور حاصل می‌شود. از آنجایی که تهیه تجهیزات نورپردازی باید با وسواس بیشتری خریداری شود، بیشتر متقاضیان در انتخاب نوع منابع نوری دچار سردرگمی می‌شوند. در این مقاله ویژگی ها و کاربردهای پروژکتور ال ای دی را به شما معرفی می کنیم تا انتخاب بهتری برای خرید لوازم روشنایی داشته باشید.

چرا باید از پروژکتور های ال ای دی استفاده کنید؟

استفاده و کاربرد پروژکتور ال ای دی در سالن های بزرگ برای نورپردازی
وبلاگ می ارزه
  به طور کلی لامپ LED برای مصارف گوناگونی استفاده می‌شود. از سالن‌های نمایش و سخنرانی گرفته تا سالن‌های پذیرایی مجتمع‌های مسکونی و اداری در همه محیط ها استفاده از لامپ ال ای دی ضروری است. پرتو نوری مناسب به گونه‌ای است که حتی از آن برای روشنایی اماکن اداری و تجاری نیز استفاده می‌شود. با توجه به پیشرفت فناوری در روند ساختار این سیستم و انواع لامپ، ما شاهد نمونه‌های جدیدی از این محصول در بازار هستیم. تنوع بالا در ساختار انواع پروژکتور و لامپ LED سبب شده تا در بسیاری از اماکن از این نوع منبع نوری استفاده شود. گفتنی است به هر میزان که مقدار وات در این نوع چراغ‌ها کاهش یابد، نور بیشتری از آن‌ها ساطع می‌شود. این منبع نوری قدرتمند جنبه‌ها و فاکتورهای ممتازی را شامل می‌شود. در ادامه به ویژگی‌ها و کاربردهای پروژکتور می‌پردازیم.

ویژگی‌های پروژکتور ال ای دی

از جمله ویژگی‌های لامپ ال ای دی می‌توان به ماندگاری و طول عمر آن اشاره کرد. در‌واقع این لامپ­ها ۱۰ برابر بیشتر از سایر منابع نوری عمر می‌کند. همچنین اغلب این تجهیزات، دارای بیش از ۱۰ هزار ساعت کارایی هستند. پرتابل و قابلیت حمل آسان از دیگر ویژگی‌های لامپ LED در این دستگاه محسوب می‌شود. همچنین ایجاد سروصدا یا نویز کمتر در پروژکتور LED بسیار کمتر از دستگاه با لامپ‌های معمولی است. فناوری به کار رفته در لامپ­های ال ای دی به گونه‌ای است که از این منبع روشنایی حتی برای سالن‌های کوچک و متوسط کنفرانس نیز استفاده می‌شود.
یک نمونه کوچک پروژکتور LED برای روشنایی محیط های بزرگ
وبلاگ می ارزه

کاربردهای پروژکتور ال ای دی

کاربرد پروژکتور را می‌توان در روشنایی سالن‌های بزرگ، سالن اجتماعات، سالن پذیرایی، محوطه‌های بیرونی، روشنایی نمای ساختمانی و مواردی از این قبیل خلاصه کرد. در‌واقع استفاده از لامپ ال ای دی پروژکتور علاوه بر روشنایی اماکن سربسته، قابلیت‌ روشنایی محیط‌های بیرونی را هم دارد. در ادامه به برخی از کاربرد این دستگاه برای نورپردازی داخلی و بیرونی می‌پردازیم.

تامین روشنایی داخلی

استفاده از لامپ LED برای نورپردازی داخلی و محیط‌های کوچک بسیار رایج است. روشنایی پروژکتور ال ای دی در حدود ۱۰ الی ۱۰۰۰ لومن بوده و به همین جهت از لامپ این دستگاه نمی‌توان برای روشنایی سالن‌های بسیار بزرگ بهره برد. در نتیجه بهره مندی از این منبع نوری برای نورپردازی فضاهای کوچک بسیار کاربردی است.

تأمین روشنایی محوطه

لامپ ال ای دی پروژکتور، برای روشنایی و تامین نور در بخش‌های بیرونی مانند حیاط، باغ، روشنایی ظاهری ساختمان‌ها، معابر، ورودیه‌ها، زمین‌های ورزشی و مانند این‌ها نیز قابل استفاده است. چراغ‌های محوطه‌ای نه تنها باید دارای مشخصه‌های استاندارد نظیر بهره مندی از لامپ LED باکیفیت، سطح ایمنی بالا، نوردهی مطلوب، کاهش مصرف انرژی، ضریب بهره‌وری بالا و مانند این‌ها باشد، بلکه به دلیل استفاده در محوطه‌های باز باید نسبت به شرایط جوی و موقعیت‌های مختلف آب و هوایی نیز مقاوم بوده و در برابر باد و باران صدمه نبیند و واکنش مخربی نشان ندهد. در نتیجه استفاده از  این سیستم با لامپ برای نورپردازی نمای ساختمانی و محوطه باغ کارایی بسیار بی‌نظیری را به همراه دارد.

تأمین روشنایی اماکن عمومی

یکی از رایج‌ترین موارد استفاده از پروژکتور ال ای دی، روشنایی اماکن عمومی، تجاری، فروشگاهی، مراکز خرید، هتل‌ها، سالن‌های همایش، تالارها و مواردی از این قبیل است. تأمین نوردهی مناسب و همه جانبه یکی از ویژگی‌های اصلی انواع لامپ ال ای دی است. هر مکانی که نیاز به پوشش نور بسیار مطلوبی باشد، باید برای روشنایی از لامپ LED استفاده کرد. تأمین نور عمومی مناسب و ایجاد روشنایی مطلوب در محیط، تنها بخشی از کاربرد پروژکتور نوری محسوب می‌شود.

فواید استفاده از پروژکتورهای ال ای دی برای نورپردازی فضاهای گوناگون

ویدیو پروژکتور ال ای دی برای پخش بزرگتر تصاویر و یا فیلم
وبلاگ می ارزه
تهیه از پروژکتور ال ای دی در تأمین روشنایی اماکنی مانند سالن‌های نمایش، سالن‌های آمفی تئاتر، سالن‌های پذیرایی، تالارها و اماکن این چنینی بسیار تاثیرگذار است. از جمله این مشخصه‌ها و فواید برخورداری از این سیستم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: ۱. بهره‌مندی از روشنایی‌های همه جانبه، نورهای عمومی و نورهای تخصصی با استفاده از لامپ LED در محیط ۲. بهره‌مندی از تجهیزات روشنایی تنظیم کننده نظیر لامپ ال ای دی پروژکتور، کاهش و یا افزایش نور در هنگام سخنرانی در سالن های کوچک کنفرانس، نمایش و یا سایر اجراها ۳. تامین نور در راهروها، راه پله‌ها، جایگاه حضار، جایگاه سخنران و سایر بخش‌ها تنها با استفاده از انواع لامپ ال ای دی ۴. بهره‌مندی از انواع محصولات روشنایی مورد نیاز مانند نورافکن‌ها و سایر منابع روشنایی برای تامین نور مورد نیاز ۵. بهره‌مندی از یک طرح خلاقانه نورپردازی با توجه به اندازه سالن، تعداد منابع نوری مورد نیاز، میزان روشنایی، افکت‌های نوری، نحوه تابش نور و مواردی از این قبیل با استفاده از انواع پروژکتور های LED ۶. بهره‌مندی از سیستم‌های نوری کنترل شونده و استفاده از  انواع لامپ ال ای دی برای ایجاد روشنایی محیط ۷. بهره‌مندی از تجهیزات روشنایی مناسب با کاربرد سالن، نوع مراسمات و اجرای برنامه‌های گوناگون فقط از طریق پروژکتور های LED

نکات پایانی خرید پروژکتور ال ای دی

پیشنهاد می‌شود قبل از خرید پروژکتور ال ای دی، سایز و اندازه سالن یا مکان مورد نظرتان را مورد بررسی قرار دهید. برخورداری از منابع نوری مناسب، از جمله اصلی‌ترین موارد قابل توجه در خصوص نورپردازی محیط است. با توجه به کاربرد پروژکتور و ویژگی‌های برتر آن می‌توان میزان روشنایی دلخواه را در محیط به وجود آورد.برای آشنایی با انواع پروژکتور های LED میتوانید و مقایسه قیمت پروژکتورهای  وبسایت می‌ارزه را بررسی کنید.  
مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *